Strefa Wiedzy

 • Alimenty

  Sprawy o alimenty to najczęstsze sprawy z prawa rodzinnego. Czas trwania sprawy jest uzależniony po pierwsze od intensywności sporu pomiędzy stronami, po drugie od zakresu materiału dowodowego, który ma być przedmiotem rozważań Sądu.

  Ważne jest dokładne dookreślenie usprawiedliwionych potrzeb oraz kosztów z tym związanych Stron. Warto przed rozpoczęciem sporu zgromadzić materiał dowodowy na te okoliczności.

  Czytaj dalej…

 • Faktury od Facebooka

  Prowadzę sklep i korzystam z reklam oferowanych przez Facebook. Firma ta nie posiada polskiego NIPu. Jak mam rozliczyć taką fakturę? Czy muszę ją wykazywać?

  Czytaj dalej…

 • Wynajem lokalu w działalności gospodarczej

  Prowadzę działalność gospodarczą i chcę zająć się najmem lokali. Działalność rozliczam na zasadach ogólnych, jestem vatowcem. Jak wygląda kwestia podatku dochodowego i VAT w przypadku najmu?

  Czytaj dalej…

 • Podatek od zakupu nieruchomości

  Mieszkam w Niemczech. Mam obywatelstwo polskie. Mam ok. 10000 Euro oszczędności. Chcę wziąć w Niemczech kredyt gotówkowy na 2000 Euro i wymienić na złotówki.

  Jakie czekają mnie niespodzianki, jeśli za te pieniądze kupię mieszkanie w Polsce? Czy Urząd Skarbowy będzie badał skąd mam pieniądze na zakup mieszkania? Jakie będę musiał przedstawić dokumenty w takim przypadku? Czy czeka mnie jakiś podatek/opłaty?

  Czytaj dalej…

Kancelaria Adwokacka Radom
Adwokat Natalia Lech
lechnatalia@wp.pl
+48 796 691 841
Biuro rachunkowe Radom
Doradca Podatkowy Jolanta Lech
lech.jolanta@wp.pl
+48 483 313 277

Adres filia Radom:
ul. Wernera 33/37
26-600 Radom
NIP: 6681879544
REGON: 367595954
Porady prawne i doradztwo podatkowe online - Radom
Realizacja strony internetowej: Devilart